Przed lubelskim festiwalem Wschód Kultury – Inne Brzmienia rozmawiamy o muzycznym lecie, trudnym sezonie, równowadze na scenie i wiernej widowni.
Szykują się potężne dźwiękowe wrażenia.
Od końca pandemii muzyczne festiwale żyją w niepewności. Przywiewa nowe, a przetrwają ci, którzy reagują na zmiany na tej karuzeli atrakcji.
Scena muzyczna z perspektywy lubelskiej imprezy wydaje się szersza i mniej zmonopolizowana przez wykonawców anglosaskich. Ale całość wychodzi poza muzykę.
Jak co roku czeka na nas prawdziwa muzyczna uczta i możliwość obcowania z unikalnymi zjawiskami muzycznymi z całego świata.
Na Innych Brzmieniach zagrają m.in. Girls Against Boys, Soulside i Scream.
Wschód Kultury – Inne Brzmienia to najbardziej pożądany atut w nowoczesnej muzyce oraz siła napędowa najwybitniejszych artystów, pchająca ich do kreowania tego, co nowatorskie i niepowtarzalne.
Wielu rzeczy oczekiwaliśmy od dobrze rozwijającego się lubelskiego festiwalu Inne Brzmienia, ale pewnie nie tego, że będzie nam musiał zastąpić na progu sezonu letniego nieobecne wydarzenia pokroju Open’era.
W ostatni weekend czerwca za sprawą festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia Lublin ponownie rozbrzmiewać będzie doskonałą muzyką. Tegoroczna edycja festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia odbędzie się w Lublinie w dniach 24-27 czerwca 2021 i będzie to już 14. edycja Innych Brzmień i 8. pod marką Wschodu Kultury, czyli projektu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządy miast w Lublinie, Białymstoku i Rzeszowie.
W pierwszy weekend września, za sprawą festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, Lublin po raz kolejny stanie się najbardziej muzycznym miejscem na mapie Polski, przestrzenią spotkania różnych gatunków, stylów i harmonii, a na Błoniach pod lubelskim Zamkiem znów stanie festiwalowy namiot i wypełni się różnorodną i ambitną muzyką. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 3-6 września i będzie to już 13. edycja Innych Brzmień i 7. pod marką Wschodu Kultury, czyli projektu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz samorządy miast w Lublinie, Białymstoku i Rzeszowie.